Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jesteś tutaj:

System Oświetleniowy LED

Pragnąc wyróżnić się spośród wielu firm przygotowaliśmy zestaw, który umożliwia sterowanie oświetleniem powierzchni reklamowych. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem przybliży on rozwiązanie, które oferujemy.

 

 

Jak działa sterowanie oświetlenia?

To dość proste, podłączamy zestaw zgodnie ze sztuką ale o tym w inny artykule, jednak zamiast podłączać halogeny bezpośrednio do akumulatora podłączamy po drodze płytę główną oraz płytę sterowania LED'ów.

Płyta główna zawiera mikrokontroler, który zawiera odpowiednio przygotowany program sterujący. Układ czuwa nad prądem sterowania, obsługuje czujnik zmierzchowy, zegar RTC, baterię i inne.

Program sterowania umożliwia ustawienie progów świecenia zestawu. Każdy próg trwa ustawiony przedział czasu oraz umożliwia ustawienie natężenia oświetlenia w tym przedziale. Standardowa ilość progów to 10.

Ustawienie progów pozwala na znaczne zredukowanie zużycia energii zestawu a co za tym idzie zwiększenia autonomiczności zestawu.

 

Co nas wyróżnia spośród konkurencji?

Szperając w internecie można znaleźć kilka firm, które oferują zestawy oświetlenia LED na reklamy/billboardy jednak tylko my oferujemy Państwu możliwość sterowania tym oświetleniem, dzięki regulacji natężenia oświetlenia reklama nie będzie razić kierowców, będzie czytelna, a ponadto oszczędzimy energię co pozwoli przy mniejszych kosztach wydłużyć autonomię całego zestawu.

Dodatkowo z myślą o wymagających klientach stworzyliśmy panel operatorski z wyświetlaczem LCD, który pozwoli każdemu osobiście zaprogramować pracę całego zestawu oświetleniowego a co za tym idzie również oszczędzić czas i pieniądze gdy wymagane będą zmiany trybu pracy. Panel daje również możliwość sprawdzenia jak dany tryb pracy wpływa na całkowitą autonomię zestawu, wprowadzając zmiany np. w natężeniu oświetlenia odrazu widzimy ile na tym zyskamy lub stracimy w czasie świecenia. Pozostawiliśmy również miejsce na przyszłe funkcje, które klient będzie chciał aby panel obsługiwał.

 

Jakich halogenów używany?

Używamy halogenów 10W zasilanych 12VDC odpowiednio przygotowanych dających możliwość płynnej regulacji mocy od 0W do 10W. Dzięki regulacji można dostosować tańszy zestaw do reklamy.

 

Jakich akumulatorów używamy?

Używamy akumulatorów bezobsługowych, żelowych, które są odporne na głębokie rozładowanie. Preferujemy najlepsze modele firmy HAZE, warto zapłacić kilka złotych więcej za profesjonalny osprzęt.

 

Dlaczego nie używamy zwykłych obudów elektrycznych?

Pragnąc zapewnić profesjonalne zabezpieczenie zestawu przed warunkami atmosferycznymi oraz osobami trzecimi, wykonujemy obudowy w Niemczech, malowane proszkowo, klasa szczelności IP65, odpowiednio dopasowane do naszego sprzętu ale będące jednocześnie uniwersalnymi. Obudowy w zależności od wersji zabezpieczone dwoma kluczykowymi zamkami, aby uniemożliwić otwarcie osobą nieupoważnionym. Ponadto, nasza obudowa posiada wszelkie certyfikaty CE, TUV, UL. Poniżej obudowa z jednym standardowym zamkiem.

 

 

Dlaczego zmiana natężenia oświetlenia jest ważna?

Jak wiadomo podczas "szarówki" jest najgorsza widoczność wtedy trzeba mocno świecić aby dobrze było widać, jednak po jej ustaniu nie ma już takiej potrzeby, dlatego wtedy można zmniejszyć moc oświetlenia. W nocy także nie ma potrzeby oświetlać mocno reklamy, gdy wszędzie jest ciemno nawet lekkie oświetlenie jest wtedy widoczne. A całkowicie w godzinach nocnych dla przykładu między 0:00 a 4:00 ruch na drogach jest znikomy, więc można zgasić całkowicie oświetlenie. Reklamy w bliskim sąsiedztwie oświetleń ulicznych również można regulować dobierając odpowiednio moc w zależności od czasów oświetlenia ulicy.

Takie gospodarowanie zużyciem zmagazynowanej w akumulatorach energii zwiększa czas oświetlania reklamy/billboardu gdy brak mediów ją ładujących, fachowo rozumując, rozważne regulowanie oświetleniem może śmiało zwiększyć autonomię zestawu nawet o 50% lub więcej, wszystko zależy od umiejscowienia powierzchni reklamowej oraz od fantazji operatora.

 

Skąd wiemy ile oszczędzamy ustawionymi progami?

Ustawione progi możemy wprowadzić do arkusza otrzymanego od nas i sami możemy obliczyć oszczędność, drugim sposobem jest podłączenie do zestawu panelu operatorskiego, który odczyta konfigurację z płyty głównej i pokaże wyliczoną oszczędność w stosunku do zestawu bez sterowania.

Z kim współpracujemy

  • caleg_logo.jpg
  • calesa_logo.gif
  • UTC_logo.png